Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Милан ја победи Шкендија и во Скопје

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Фудбал

Милан ја победи Шкендија и во Скопје
img-351555.jpg
Фудбалерите на Шкендија го завршија својот настап во Лига Европа за оваа сезона. Милан ја оправда фаворитската улога против Шкендија и двомечот го доби со вкупен резултат 7:0.
Синоќа во Скопје на „Филип Втори“, Шкендија загуби од Милан 0:1. Единствениот гол на натпреварот го постигна Крутино во 13.минута.
 
Во текот на мечот и Шкендија имаше свои шанси кои не успеа да ги искористи.
 25.08.2017, 10:08  | Z.H. | 109

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17908
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.