Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

ЕУ: Косово нема време за губење, институциите да бидат формирани што е можно побрзо

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Регион

ЕУ: Косово нема време за губење, институциите да бидат формирани што е можно побрзо
eu_39.jpg

Приштина, 11 август- Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич ги повика косовските партии што е можно побрзо да го конституираат Парламентот, порачувајќи дека Косово нема време за губење.

Таа ги повика политичките партии да го почитуваат Уставот на Косово.


- Косово нема време за губење и треба да се забрза процесот за формирање институции, рече Коцијанчич.

 11.08.2017, 12:16  | L.E. | 345

 

© ZURNAL.mk

 Регион 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11299
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.