Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Ги обожаваат Кардашијан па се оперираа да личат на нив

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Шоубиз

Ги обожаваат Кардашијан па се оперираа да личат на нив
kim.bmp

Соња и Физа Али подлегнаа на многу естетски зафати како би го постигнале специфичниот Кардашијан-Џенер изглед.

Лајфстајл блогерките Соња и Физа се прославија на интернет со објавување на свои фотографии и видео клипови, а на прв поглед се гледа дека се права копија на Ким Кардашијан и Кајли Џенер.

Соња и Физа живеат во Дубаи и Кувајт, и двете имаат многу естетски операции како би го постигнале нивниот идентичен изглед.

Сестрите Али го копираат и нивниот стил, па нивните прошетки на улица предизвикуваат вистинска реакција кај луѓето мислејќи дека станува збор за Ким и Кајли.
Некои приметија дека овие сестри позираат идентично како и Ким и Кајли.

 10.08.2017, 11:46  | L.E. | 148

 

© ZURNAL.mk

Aktuelno

 Шоубиз 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11355
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.