Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Адриана Лима бесна: Манекенката проговори за скандалот кој и се случи во Турција! (Фото)

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Шоубиз

Адриана Лима бесна: Манекенката проговори за скандалот кој и се случи во Турција! (Фото)
ad.png

Убавата манекенка Адриана Лима денес одлучи на своите фанови да им појасни дали има нов партнер и која е личноста што ја уловија во Турција. Адриана на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која се гледа напис од турските медиуми за кој напиша подолго објаснување.

 

-Иако не разбирам турски јазик, слушнав дека постојат гласини за мене и мојата лојалност кон саканиот Метин и да реков љубов. За ваша информација човекот покрај мене ми е само пријател и е геј и дел од моето семејство. Причината поради која се заљубив во Турција е фактот што почувствува љубов во оваа земја и секако луѓето. Затоа ве молам не го мешајте мојот и животот на Метин, и љубезно ве замолувам да не пишувате вакви лажни вести, напиша Лима и додаде:

 

– Ова се случи кога со Метин се забавувавме, а верувам ќе разберете дека и тој, а и јас сме среќно заљубени. Што се однесува на љубовта кон земјата, тоа кај мене не се менува. Благодарам на разбирањето. Ве сакам со целото срце и едвај чекам да се вратам, појасни Лима.

 10.08.2017, 11:34  | L.E. | 141

 

© ZURNAL.mk

Aktuelno

 Шоубиз 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11678
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.