Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Членовите на британското кралско семејство не смеат да јадат школки

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Занимиливости

Членовите на британското кралско семејство не смеат да јадат школки
kr.jpg

На членовите на британското кралско семејство не им е дозволено да јадат школки, објави поратлот „Хер“.

Според истиот извор, ваквата „забрана“ е воведена затоа што школките спаѓаат во групата на леснорасипливи производи и постои голем ризик да предизвикаат труење.

Извори од кралското семесјтво тврдат дека кралицата Елизабета стрикно се придржува кон оваа забрана, со цел евентуалните задравствени проблеми да не ја оддалечат од нејзините обврски.

Но, за разлика од неа, нејзиниот сопруг, принцот Филип и не е премногу дисциплиниран во врска со ова забрана, па во неговата чинија понекогаш може да се најдат и морски плодови.

 10.08.2017, 11:29  | L.E. | 181

 

© ZURNAL.mk

 Занимиливости 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11385
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.