Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Пресврт: Конте го краде засилувањето на Милан

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Фудбал

Пресврт: Конте го краде засилувањето на Милан
28.07konte1-850x491.jpg

 Англиските медиуми пренесуваат дека Антонио Конте е силно заинтересиран за играчот на Баерн Минхен, Ренато Санчез и наскоро ќе испрати понуда за да го донесе на „Стенфорд Бриџ“.

 
Угледниот весник „Телеграф“ пренесува дека Конте разговарал со Анчелоти после пријателскиот дуел во Кина и официјално го потврдил интересот за играчот.
 
Ренато Санчез не е задоволен од својот статус во Баерн и сака да ја промени средината во потрага по поголема минутажа, а како главен кандидат за неговиот потпис важеше Милан.
 
Сепак Баерн и Милан не можат да најдат заеднички јазик околу трансферот бидејќи Баварците сакаат да го пратат на позајмица, додека „росонерите“ бараат да имаат можност да го откупат следното лето.
 
Сега во игра за потписот на Санчез се вклучува и Челзи, па останува да видиме каква ќе биде понудата на „сините“ и каде ќе заврши младиот Португалец.
 28.07.2017, 12:28  | Z.H. | 239

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11721
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.