Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Првите свадбени фотографии на Миранда Кер и основачот на Snapchat, Еван Спигел

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Шоубиз

Првите свадбени фотографии на Миранда Кер и основачот на Snapchat, Еван Спигел
MIR.jpg

Пред помалку од два месеци, Миранда Кер и Еван Спигел се заколнаа на вечна љубов на интимна церемонија во дворот на својата куќа во Брентвуд, Лос Анџелес.

Модната библија „Вог“ ги има ексклузивните фотографии од венчавката на славниот пар.

Шармантната невеста блесна во венчаница од високата мода на Диор, дизајнирана од Марија Грација Кјури.

Во видеото, 34-годишната манекенка открива дека невестинскиот фустан бил инспириран од венчаницата на Грејс Кели.

„Морам да признаам дека Миранда не е тешка личност за соработка. Сакаше нешто како излезено од бајка и ми даде идеја да направам фустан кој ќе биде истовремено емоционален и едноставен“ – изјавила дизајнерката.

 17.07.2017, 12:37  | L.E. | 117

 

© ZURNAL.mk

Aktuelno

 Шоубиз 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

103
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.