Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Несторовски: Капитенската лента ме мотивира, сакам да го вратам Палермо во Серија А

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Фудбал

Несторовски: Капитенската лента ме мотивира, сакам да го вратам Палермо во Серија А
mkd-331213.jpg

 Македонскиот фудбалер, Илија Несторовски на својот прв натпревар за Палермо со капитенската лента постигна четири погодоци и најави дека ќе биде клучниот играч во идната сезона.

 
Како одминува преодниот рок, така се поизвесно е дека Илија Несторовски нема да направи трансфер, ќе остане во Палермо и ќе се бори за експресно враќање во Серија А.
 
На вчерашната прва контрола на подготовките во која Палермо победи австриски нисколигаш со 13-2. Несторовски четири пати ја тресеше противничката мрежа.
 
„Задоволен сум со овие четири гола, но важното од вчерашниот натпревар е дека игравме како тим. Среќен сум што вчера прв пат бев капитен, ова за мене е една многу убава работа и мотивација да работам уште повеќе. Благодарам на Ѕампарини што ми ја даде довербата. Имам уште три години од договорот со Палермо, подготвен сум да останам, во моментов не размислувам за трансфер. Нашата цел е веднаш да се вратиме во Серија А затоа што овој град, овој клуб и овие навивачи го заслужуваат тоа“ - изјави Несторовски за сајтот на Палермо. 
 17.07.2017, 12:21  | Z.H. | 124

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32256
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.