Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Енис Барди пред трансфер во Леванте!? (ФОТО)

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Фудбал

Енис Барди пред трансфер во Леванте!? (ФОТО)
bardi-u21-1.jpg

 Енис Барди, кој имаше одлични перформанси на Европското првенство во Полска за играчи до 21. година каде што постигна два голови…

 
Македонскиот репрезентативец како што пренесува шпанскиот веб портал „valencia.eldesmarque.com“ е многу блиску да стане нов фудбалер на Леванте.
 
Леванте од наредната сезона ќе настапува во најсилната шпанска Примера, па така можно е да ја гледаме една од нашите најголеми фудбалски надежи во мечеви против гиганти како Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид…
 
Тоа би било третото засилување под раководство на тренерот Хуан Рамон Лопез Муњиз, откако претходно ги ангажираа Алекс Алегриа (позајмица од Бетис) и Антонио Луна од Еибар.
 
Досега 22-годишниот играч за врска во нападот настапуваше за унгарскиот клуб Ујпешт со 79 одиграни натпреварии и 20 постигнати голови
 17.07.2017, 12:21  | Z.H. | 84

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.