Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Свет

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите
SEKULOV.jpg

Вашингтон, 17 јули- Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско во средбата на најстариот син на Трамп, Доналд Трамп Џуниор и група Руси, одржана за време на минатогодишната кампања за претседателските избори во САД.

- Ништо на тој состанок, дури и да бил на тема за опозициската истражувачка работа на рускиот адвокат, не е незаконско, нагласи Секулов.

Тој наведе дека претседателот Трамп не присуствувал на тој состанок и не бил информиран за него, како и за ниту еден друг состанок со русики претставници.

 17.07.2017, 12:01  | L.E. | 115

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

48063
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.