Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

И утре свежо, со температура до 26 степени

Споменикот на Ќосето отстранет од пред Врховен суд
Почина ексминистерот за животна средина Абдилаќим Адеми
ЕВН ги санираше дефектите на среднонапонско ниво
Судскиот совет ќе расправа дали да поведе постапка за разрешување судија

Македонија

И утре свежо, со температура до 26 степени
23_5.jpg

 Времето утре  променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Температурите ќе достигнат максимум 26 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер.

Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд, а температурата ќе достигне 14 степени.

 16.07.2017, 20:36  | Z.H. | 58

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

30423
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.