Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Скопјанка од климатизирана просторија излегла да повика такси и починала

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Црна хроника

Скопјанка од климатизирана просторија излегла да повика такси и починала
skopjee_2.jpg

Скопје, 13 јули- Жена на возраст од 47 години почина во Скопје како последица од топлото време и високите температури. Од Скопската Брза помош информираат дека жената заедно со своја колешка, од климатизирана просторија излегла да повика такси, па додека чекала неочекувано и се слошило, по што починала на лице место.

Лекарите претпоставуваат дека причина за несреќниот случај е наглата промена на температурата. Неофицијално, таа дотогаш немала никакви здравствени проблеми.

Жената починала на улица во близина на Градскиот парк.

 13.07.2017, 12:46  | L.E. | 92

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

146
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.