Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Пијте ја оваа комбинација од две нешта задолжително секое утро

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Здравје

Пијте ја оваа комбинација од две нешта задолжително секое утро
honey.jpg

Веројатно сите знаете дека треба редовно да се консумира мед, но дали знаете што се случува доколку го измешате медот со вода?

Се подготвува многу едноставно. Една лажичка мед се става во млака вода и убаво се промешува.

Доколку го практикувате ова на празен стомак, истото може да помогне при…

-Синдром на лиеното црево и други проблеми со желудникот
-Го зајакнува имунитетот
-Одличен е во борбата против бронхит
-Го чисти вашиот организам од бактерии
-Помага со проблемите со уринирањето
-Овој напиток исто така е добар за чистење на кожата

Се пие секое утро на празен стомак, а може да се пие и пред спиење.

 10.07.2017, 14:28  | L.E. | 229

 

© ZURNAL.mk

 Здравје 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

173
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.