МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ОЈО: Дел од обвинетите од „27 април" организирани и со фантомки влегле во Собранието
Заев-Галовеј: Потврдена поддршката од Обединетото Кралство за спроведувањето на пресп..
ОЈО: На „27 април“ полицајците се повлекле, а обвинетите организирани и со фантомки в..
Димитров до Палмер: Македонските граѓани својата иднина ја гледаат во евро-атлантскот..
Спорт
Голден Стејт поведе против Јута, Томас нанижа 53 поени за Селтикс

Голден Стејт поведе против Јута, Томас нанижа 53 поени за Селтикс

среда, 03 мај 2017, 09:53ч.   |   V.E.

Голден Стејт воинија совлада Јута Џез со 106: 94 на домашен терен во Оукланд во првиот натпревар од полуфиналето во Западната конференција на НБА.

Стеф Кари стана најпрецизен “воини” со 22 поени, Кевин Дуран и Дрејмонд Грин додадоа по 17, Клеј Томпсон – 15. За “џезмените” Руди Гобер постигна 13 поени. Голден Стејт се домаќини и во вториот натпревар на 5 мај. Во Источната конференција Бостон Селтикс го победи и вториот  натпревар против Вашингтон Визардс и тргна со 2-0 во серијата. Кошаркарите на Бостон успеаја да го скршат отпорот на Реал по продолжение со 129: 119. Ајзе Томас беше над сите со импресивни 53 поени, а Ал Хорфорд реализира дабл-дабл – 15 поени и 12 скока. Најпрецизен  за Вашингтон бече Џон Вол со 40 поени и 13 завршни  додавања.

© ЖУРНАЛ    ~183,61

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.