МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Крсто Мукоски пуштен да се брани од слобода
Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на Фејсбук за жртвите од пожарот во ..
Спорт
Шкупи организатор на завршницата од кошаркарското првенството во М18

Шкупи организатор на завршницата од кошаркарското првенството во М18

вторник, 30 мај 2017, 19:53ч.   |   V.E.

Кошаркарскиот клуб Шкупи ќе биде организатор на завршниот турнир од првенството во генерацијата до 18 години (М18) во машка конкуренција.


Покрај домаќинот на завршниот турнир ќе настапат и екипите на МЗТ Скопје Аеродром, Работнички и Вардар.

Сите натпревари ќе бидат одиграни во спортската сала „Шабан Трстена“. Полуфиналните натпревари ќе бидат одиграни на 5 јуни, додека финалниот натпревар како и натпреварот за трето место ќе се одиграат ден подоцна, на 6 јуни.

Двојки за полуфиналето:
Работнички – МЗТ Скопје Аеродром
Вардар – Шкупи.

© ЖУРНАЛ    ~177,59

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.