МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Спорт
Барцокас официјално ја напушта Барселона

Барцокас официјално ја напушта Барселона

недела, 28 мај 2017, 12:01ч.   |   V.E.

Кошаркарскиот клуб одлучи да ја раскине соработката со досегашниот тренер Јоргос Барцокас. Тоа што неколку дена се најавуваше, сега е и официјално, Барселона ќе побара нов тренер за следната сезона, иако грчкиот стратег имаше договор на уште една сезона.

Барцокас со Олимпијакос во 2013 година го освои Ф4 во Евролигата, а потоа имаше одлични резултати и со Локомотив Кубан, па раководството сметаше дека ќе биде идеална замена за Чави Пасквал, кој замина во Панатинаикос. Сепак, Барцокас не ги оправда очекувањата, Барселона заврши на 11.позиција во Евролигата, а не беше конкурентна ниту во Ендеса лигата.

Како најсериозен кандидат за клупата на Барселона се споменува Шарунас Јасикевичиус.

© ЖУРНАЛ    ~144,48

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.