Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Крис Бош го раскинува договорот со Мајами

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Кошарка

Крис Бош го раскинува договорот со Мајами
kris-2-480x276.jpg

НБА тимот Мајами и кошаркарот Крис Бош според најновите информации од САД го раскинале договорот.

Неговиот договор траеше уште 2 години, а тој требаше да заработи за тоа време 52 милиони долари, но ја пропушти сезоната поради проблеми со здравствена состојба.Бидејќи не е во можност да настапува во периодот кој следува Бош и управата на Мајами ја прекинаа соработката.

 27.05.2017, 12:03  | V.E. | 67

 

© ZURNAL.mk

 Кошарка 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17947
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.