МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Спорт
Кливленд го утепа Бостон со 44 поени разлика

Кливленд го утепа Бостон со 44 поени разлика

сабота, 20 мај 2017, 08:56ч.   |   V.E.

Леброн Џејмс и другарите го зедоа првиот натпревар во “ТД Гарден” со 117: 104, а минатата ноќ беа уште поубедливи, за да повлечат со 2-0 во серијата. Кавалирс воведоа доминација од самиот почеток, како на паузата водеа со рекордни 41 поени. Џејмс ја заврши средбата со 30 поени и 7 асистенции, Кевин Лав додаде 21 поени и 12 скока, Каиро Ирвинг постигна 23 поени, а вкупно 12 играчи на Кливленд забележаа барем 9 поени во дуелот.

За Бостон најпрецизен беше Џејлин Браун со 19 поени, а ѕвездата Ајзеј Томас не игра во второто полувреме, поради повреда во ребрата. Следните два натпревари од серијата се во Кливленд.

© ЖУРНАЛ    ~151,51

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.