Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП: Вардарки се без конкуренција

Премиерот Заев на 29 и 30 мај во официјална посета на Малта
Погрдни графити на спомен одбележјето на Јосип Броз Тито на градскиот плоштад во Кума..
Преговорите за името се селат во Брисел
Нимиц: Се уште нема конечно решение, двете страни се одлучни да го најдат

Други спортови

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП: Вардарки се без конкуренција
buducnost_7.jpg

Екипата на Вардар денеска ќе игра против Гевгелија во второто полуфинале од Купот на Македонија во ракомет во женска конкуренција. Нема дилема дека вардарки се фаворити за триумф така што на овој меч сите работи се насочени кон тоа тие да бидат во предност за освојување на круната.

Првото полуфинале денеска се игра меѓу Металург и Прилеп. Металург како домаќин ќе се обиде да дојде до пласман во финалето, додека на Прилеп е да изненади. Овој меч почнува од 13:30 часот, додека вториот дуел во кој Вардар ќе игра против Гевгелија е од 16:30 часот.

Финалето утре е од 12:30 часот исто така во салата во Автокоманда во Скопје.

 19.05.2017, 12:44  | V.E. | 84

 

© ZURNAL.mk

 Други спортови 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

30785
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.