Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Без струја утре делови од Кисела Вода, Центар, Карпош и Сарај

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Економија

Без струја утре делови од Кисела Вода, Центар, Карпош и Сарај
132370849.jpg

Без струја утре ќе бидат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Центар, Карпош и Сарај, информира РЦУК Скопје.

Од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од ул. „Саса“, ул. „Јабланица“, бул. „Борис Трајковски“, како и дел од ул. „1440“ во општина Кисела Вода.

Во периодот од 9:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од ул. „Борис Кидрич“, ул. „Петар Ацеви“ и дел од ул. „Анастас Митрев“ во општините Центар и Кисела Вода.

Без струја од 9:00 до 13:00 часот ќе бидат корисниците од ул. „Џумајска“ во општина Карпош, а од 9:00 до 11:00 часот корисниците од објектите во рекреативниот центар „Езеро Треска“ во општина Сарај.

Прекинот во снабдувањето со електрична енергија е заради технички зафати.

 18.05.2017, 13:57  | V.E. | 100

 

© ZURNAL.mk

 Економија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

15618
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.