Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

CH- ALPHA® единствениот производ, кој помага во третманот на проблеми со коските и мускулите

Премиерот Заев на 29 и 30 мај во официјална посета на Малта
Погрдни графити на спомен одбележјето на Јосип Броз Тито на градскиот плоштад во Кума..
Преговорите за името се селат во Брисел
Нимиц: Се уште нема конечно решение, двете страни се одлучни да го најдат

Здравје

CH- ALPHA® единствениот производ, кој помага во третманот на проблеми со коските и мускулите
18578778_1320177608019094_1521822330_n.jpg

CH- ALPHA® е носител на оргиналната германска формула под името FORTIGEL®.

Компанијата GELITA е водечки светски лидер во производство на биоактивни колагенски пептиди и единствена компанија која оргиналната активна супстанца FORTIGEL® го има вградено во оргинален производ CH ALPHA®.

Според www.betterjoints.com, CH ALPHA® e единствен патентиран производ во светот што го стимулира хондроцитот да создава колаген и протеогликани, односно врши стимулација на хондроцитните клетки во создавање на нова рскавица.

Овој врвен производ наоѓа своја примена во постдисторзиони состојби,кај постоперативни артроскопи, кај сите видови аритритични промени, каде што има нарушување на рскавично ткиво, кај ревматоиден артрит и артритични промени, кај дископатии и кај останати состојби на регенерација на зглобно- рскавичните ткива.

Освен во ортопедија и ревматологија, овој производ се употребува и во спортската медицина, како третман после најразлични повреди, но и како аминокиселинска исхрана како додаток на секој спортист.

Препорачана доза една вијала на ден.

Не секоја Alpha e CH ALPHA® !

Хелиос Медикал e овластен застапник на компанијата Gelita GMBH за Р.Македонија и овластен застапник за препаратот CH ALPHA®.
За повеќе информации за препаратот и аптеки во кој е застапенна територија на Р. Македонија можете да ги добиете наследниве телефонски броеви :
078/268-552 и  075/342-122.
 

 18.05.2017, 12:46  | Z.H. | 291

 

© ZURNAL.mk

 Здравје 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32147
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.