Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Кривична пријава за жител на Кичево кој физички ја нападнал невенчаната сопруга

Мајката на малиот Алмир: Тој не знаеше што се Македонци, а што Албанци, тоа беше дете..
Денеска нов протест за Алмир
Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство

Црна хроника

Кривична пријава за жител на Кичево кој физички ја нападнал невенчаната сопруга
107859499_7.jpg

Полициската станица од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ поднесе кривична пријава против 36-годишниот С.П. кој физички ја нападнал невенчаната сопруга.

Тој на 3 мај околу 23 часот при расправија со неговата невенчана сопруга и нанел повеќе удари по главата и целото тело. Повредената се здобила со модринки и отоци по целото тело.

- Жестоката караница се случила во нивниот дом на улицата „Прилепска“ во Кичево. Во еден момент од расправијата, сега пријавениот С.П. физички ја нападнал невенчаната сопруга нанесувајќи и повеќе удари по главата и целото тело. Притоа, оштетената се здобила со видливи повреди во вид на модринки и отоци по целото тело, информира портпаролот на СВ-Охрид, Стефан Димоски.

 17.05.2017, 13:25  | V.E. | 77

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

40704
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.