Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Светот стравува за Ибра – Мурињо: „Не сум оптимист“

Премиерот Заев на 29 и 30 мај во официјална посета на Малта
Погрдни графити на спомен одбележјето на Јосип Броз Тито на градскиот плоштад во Кума..
Преговорите за името се селат во Брисел
Нимиц: Се уште нема конечно решение, двете страни се одлучни да го најдат

Фудбал

Светот стравува за Ибра – Мурињо: „Не сум оптимист“
x21.4.junajted-povredeni-850x491.jpg.pagespeed.ic.2t_t0zMAZF.jpg

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека нема добро чувство кога станува збор за повредите на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо, играчи од неговиот тим кои се повредија на синоќешниот дуел со Андерлехт во рамки на Лига Европа.

Пласманот во полуфиналето на ова силно европско натпреварување „Црвените ѓаволи“ очигледно го платија прескапо, бидејќи поради повреди загубија двајца битни играчи. Ибра незгодно се приземји после еден скок и го повреди коленото, а се повреди и Рохо.

„Ќе ги почекам вестите од медицинскиот тим, но чувството не е добро и за двајцата. Сакам и се обидувам да бидам оптимист, но не сум. Не верувам дека станува збор за полесни повреди, но ќе ги почекаме резултатите од тестовите. После нив ќе има што да кажам повеќе од ова, менаџер сум, не лекар“, изјави Мурињо.

Јунајтед следниот натпревар го игра во недела против Барнли. Се очекува враќање на Вејн Руни во тимот, кој дуелот со Андерлехт го гледаше од клупата. Нема играно од 1 април, кога играше на дуелот со Вест Бромвич Албион.
 

 21.04.2017, 11:15  | V.E. | 76

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

31411
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.