Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Авто

SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
audi-concept-ac-912.jpg

Цртежите го покажуваат футурустичкиот дизајн на овој концепт во форма на SUV со четири врати. Се забележуваат и опаѓачките линии на кровот, кои се сретнуваат и на купе моделите. Танките светлосни групи најверојатни ќе бидат од ЛЕД технологијата, а тука е и знакот на Audi кој е прилично осветлен.

Во внатрешноста на кабината, автомобилот поседува унапредена верзија на виртуелен кокпит на Audi, место има за четири патници, а позади се наоѓаат дисплеи за патниците кои седат позади.
 
Моделот ќе поседува комплетно електрична погонска единица, што и самото име e-tron ни наговестува, но повеќето детали ќе бидат познати кога овој автомобил ќе дебитира на Саемот за автомобили во Шангај.
 
 
 
 
 20.04.2017, 10:30  | V.E. | 175

 

© ZURNAL.mk

 Авто 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32836
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.