Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Одбележување на Светскиот ден на оралното здравје

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Македонија

Одбележување на Светскиот ден на оралното здравје
132940161.jpg

Стоматолошката комора на Македонија денеска ќе го одбележи 20 март - Светскиот ден на оралното здравје со низа активности како дел од кампањата за подигнување на свеста за оралната хигиена. 

Како што соопшти Стоматолошката комора, тимови на стоматолози на три локации во главниот град - трговските центри „Зебра“ и „Рамстор мол“ и на  плоштадот „Македонија“, ќе ги информираат граѓаните за нивното орално здравје.

Покрај совети од докторите стоматолози, ќе се делат и промотивни материјали од фирми произведувачи на дентални средства за хигиена.

 20.03.2017, 09:06  | V.E. | 69

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

15634
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.