Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

НБА Топ 10: Џејмс полета во „Стејплс Центарот“ (Видео)

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Кошарка

НБА Топ 10: Џејмс полета во „Стејплс Центарот“ (Видео)
lebron_2.jpg

Шампионот Кливленд Кавалирс рано утрово славеше на гостувањето кај Лос Анџелес Лејкерс со 125-120 во натпревар во кој големата тројка Леброн Џејмс, Кајри Ирвинг и Кевин Лав искомбинира 101 поен, 23 скокови и 10 асистенции.

Од средбата од „Стејплс Центарот“ воедно дојде и потегот на денот, а автор на истиот е кој друг ако не „кралот“ Џејмс кој во свој стил полета и атрактивно заби.

 20.03.2017, 18:47  | V.E. | 87

 

© ZURNAL.mk

 Кошарка 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32856
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.