Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Samsung Galaxy S8 го постигна невозможното!

Мајката на малиот Алмир: Тој не знаеше што се Македонци, а што Албанци, тоа беше дете..
Денеска нов протест за Алмир
Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство

Технологија

Samsung Galaxy S8 го постигна невозможното!
181707rsz_samsung-galaxy-s9.jpg

Според новото видео, Galaxy S8 постигна неверојатни резултати на тестовите на AnTuTu!

Наводно, SM-G950 е серискиот број на Galaxy S8. На новото видео кое се појави се гледа како новиот Samsung уред постигнува неверојатен резултат од 205,284 на AnTuTu. Тоа го прави S8 телефонот со најдобри резултати досега, поминувајќи го iPhone 7 кој имаше резултат од 181,807. Најдобриот резултат од Android моделите припаѓаше на OnePlus 3T (162,423), кој работи на Snapdragon 821.

Неверојатниот успех на уредот, е најверојатно поради фактот што ќе доаѓа со Snapdragon 835 или Exynos 8895, во зависност од тоа каде ќе го купите. Минатата година, Galaxy S7 во Америка се продаваше со Snapdragon 820, а на другите места со Snapdragon 8890.

Најавувањето на уредите се очекува да биде на 29 март, само десет дена од сега, а да бидат достапни од 24 април во Америка и 21 април во Европа.

 

 

 19.03.2017, 11:00  | V.E. | 123

 

© ZURNAL.mk

 Технологија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

40726
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.