МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Технологија
„Инстаграм“ ги воведува најголемите промени во последниве години!

„Инстаграм“ ги воведува најголемите промени во последниве години!

петок, 08 декември 2017, 12:09ч.   |   L.E.

Станува збор за две нови опции: Stories Highlights и Stories Archive, кои ќе ви помогнат вашите стории и видеоснимки да останат сочувани, наместо како досега, автоматски да се избришат по 12 часа.

Сториите и видеоснимките сочувани во архива ќе бидат видливи само за вас, сè додека самите не одлучите да ги споделите, а Stories Highligts ќе биде место каде што ќе можете да ги групирате сториите кои ќе сакате да ги споделувате со вашите пријатели.

„Во текот на минатата година Instagram Stories станаа клучен начин на изразување, но не можевте да ги задржите повеќе од 12 часа. Сега ќе можете да ги групирате сториите кои ви се важни и да ги задржите на вашите профили“, соопшти компанијата.

Сториите автоматски би требало да се складираат во архивата, од каде што ќе можете по желба да ги прегледувате, да ги додавате на други стории, да ги споделувате како постови или да ги маркирате во Highlights.

Опцијата за автоматско складирање можно е да се исклучи.

Новите опции ќе им бидат достапни на корисниците на мобилни телефони со iOS и Android оперативни системи.

© ЖУРНАЛ    ~195,65

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.