МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Катругалос: ЕУ да ја цени и политичката волја на Северна Македонија покажана со Догов..
Анализа: Преку 80 отсто од граѓаните сакаат да одат по шалтери, наместо електронски д..
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
Дескоска: Барањето за екстрадиција на Груевски за 27 април деновиве ќе биде пратено д..
Авто
Чини 2,4 млн. евра, а го повлекуваат поради сериска грешка

Чини 2,4 млн. евра, а го повлекуваат поради сериска грешка

петок, 08 декември 2017, 12:13ч.   |   L.E.

Хиперавтомобилот Bugatti Chiron потврдува дека ни скапоцените егзотични модели не се имуни на фабричка грешка.

 

Таков е случајот со отповикувањето на Bugattija Chiron, чие производство е лимитирано на само 500 примероци, од кои само еден мал дел до сега се изработени и испорачани на купувачите.

Овој производител соопшти дека повлекува 47 автомобили поради можна грешка при заварувањето на седиштето, а американската Агенција за безбедност во сообраќајот потврди дека меѓу нив се 12 примероци продадени на пазарот во САД:

Bugatti вели дека ги известил сите 47 сопственици и дека бесплатно ќе ги транспортира возилата во специјален затворен камион до овластениот сервис за компанијата да може да ги провери, по потреба и да ги замени седиштата.

© ЖУРНАЛ    ~168,56

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Конечно седан во понудата – Citroen ќе го претстави во 2021
Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe
Citroen ја продолжува традицијата на своите големи лимузини 2021
Audi со нов прототип на водородни горивни ќелии
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.