МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Технологија
Новите "Nokia" пристигнуваат на почетокот на 2018 година

Новите "Nokia" пристигнуваат на почетокот на 2018 година

петок, 08 декември 2017, 12:10ч.   |   L.E.

Кинеската ХМД Глобал соопшти дека на почетокот на идната 2018 година, т.е. на 19 јануари во Кина, и официјално ќе ги претстават новите „Нокиа 9“ и „Нокиа 8“.

Засега нема подробни инфрмации, но најверојатно „Нокиа 9“ ќе се продава во две верзии, коишто би имале шест гигабајти РАМ-меморија и 64 и 128 гигабајти внатрешна меморија, соодветно, кои ќе чинат 560 и 635 долари.

Еден од новитетите е и трета камера, како и Квалком Снепдрагон 835 процесорот.

Лошата вест пак, за љубителите, е тоа што 3,5-милиметарскиот аудио приклучок кај „Нокиа 9“, е исфрлен.

© ЖУРНАЛ    ~190,64

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.