МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Македонија
МВР на Глобална конференција на Интерпол за трговија со луѓе и илегална миграција во Доха

МВР на Глобална конференција на Интерпол за трговија со луѓе и илегална миграција во Доха

четврток, 07 декември 2017, 09:32ч.   |   A.Z.

Делегација на Министерството за внатрешни работи предводена од државниот секретар Магдалена Несторовска присуствува на петтата Глобална конференција на Интерпол за трговија со луѓе и илегална миграција во Доха.

Како што информира денеска МВР, државниот секретар и Национален координатор на Република Македонија Магдалена Несторовска остварила билатерална средба со министерот за развој на администрација, труд и социјална политика и Национален координатор за трговија со луѓе на државата Катар Еиса Саад Ал Наими.

На средбата Несторовска и Ал Наими размениле искуства во врска со потребата од градење заеднички пристап во борбата против трговијата со луѓе и илегалната миграција.

- Министерот Ал Наими во името на Државата Катар ја изрази потребата од продлабочување на соработката меѓу двете држави и во други области од заеднички интерес на Република Македонија и Државата Катар, се вели во соопштението од МВР. 

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Весна Пешиќ: Не гледам зошто ви пречи да се викате Северна Македонија!
Јорданов: Ми извадија список дека должам 30 милиони евра
Денко Малески: Кој ни гарантира дека ке останеме Македонци во Северна Македонија?
Лицитација со вмровските пратеници
Адеми до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Се откажав од идеалот за Голема Албанија, понекогаш треба да направите отстапка
ВМРО-ДПМНЕ го разреши реформаторот Петар Богојески од функцијата заменик генерален секретар
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.