МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Свет
НЕМА РАЗЛИКИ ВО ОДНОСИТЕ САД-ЕУ

НЕМА РАЗЛИКИ ВО ОДНОСИТЕ САД-ЕУ

четврток, 07 декември 2017, 10:05ч.   |   Z.H.

 Нема разлики  во односите САД-ЕУ. Ова го најави државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон.

Неговата позиција доаѓа неколку дена откако министерот за надворешни работи, Зигмар Габриел, побара од Берлин да ја преиспита својата позиција кон  САД во контекст на политиката на претседателот Доналд Трамп.
 
Тилерсон истакна дека тој и неговите колеги од НАТО го делат ставот дека Иран претставува закана за регионалната стабилност со своите активности во Јемен и во Сирија.
 
Првиот дипломат на САД истакна дека имал многу плодни разговори со своите колеги од НАТО за Иран.

© ЖУРНАЛ    ~78,26

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Единаесетмесечно бебе почина во авион
Таткото на Америка во лисици
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Петмина застрелани , меѓу нив и девојче во престрелка во САД (ВИДЕО)
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.