МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Крсто Мукоски пуштен да се брани од слобода
Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на Фејсбук за жртвите од пожарот во ..
Свет
ПАТОТ ОД ДАМАСК ДО БАГДАД СЕГА Е ЦЕЛОСНО ОСЛОБОДЕН ОД ЏИХАДИСТИТЕ НА ИД

ПАТОТ ОД ДАМАСК ДО БАГДАД СЕГА Е ЦЕЛОСНО ОСЛОБОДЕН ОД ЏИХАДИСТИТЕ НА ИД

четврток, 07 декември 2017, 10:04ч.   |   Z.H.

 Сириската армија со подршка на руските ВКС целосно го ослободиле целиот западен брег на реката Еуфрат од терористите на ИД, соопшти nahnews.org кој се повикува на “Весник на Дамаск”.

 
“Тигрите” на генерал Сухејл вчера (6 ноември) го затвори обрачот околу групата на исламистите, што не сака да се повлече некаде, бидејќи целосно е во “непријателска средина”. Целта на командата беше терористите да бидат отсечени од реката и да ја изгубат секоја надеж за опстанок.

© ЖУРНАЛ    ~69,23

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Единаесетмесечно бебе почина во авион
Таткото на Америка во лисици
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Петмина застрелани , меѓу нив и девојче во престрелка во САД (ВИДЕО)
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.