МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Крсто Мукоски пуштен да се брани од слобода
Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на Фејсбук за жртвите од пожарот во ..
Свет
Москва: американски разузнавачки агенции „врбувале“ руски новинари

Москва: американски разузнавачки агенции „врбувале“ руски новинари

четврток, 07 декември 2017, 10:04ч.   |   Z.H.

 Официјална Москва ги обвини американските разузнавачки агенции за обид да регурутираат руски новинари кои работат во Соединетите држави. „Руски новинари, вклучувајќи ги и оние кои работат во САД се најдоа под зголемен притсиок од специјалните агенции, во обид да бидат „регрутирани“, изјави за руските медуими портпаролот на Министерството за надворешни работи Марија Захарова, додавајќи: „Ова е агресија не само врз Русија, туку и врз слободата на изразување во светот“. Според Захарува, една руска новинарка на која не и го наведува името, била под притисок да работи за американските разузнавачки служби. Тоа било правено со психолошки методи и поткуп.

© ЖУРНАЛ    ~66,22

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Единаесетмесечно бебе почина во авион
Таткото на Америка во лисици
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Петмина застрелани , меѓу нив и девојче во престрелка во САД (ВИДЕО)
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.