МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Крсто Мукоски пуштен да се брани од слобода
Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на Фејсбук за жртвите од пожарот во ..
Спорт
Тренерот на Розенборг: Ќе нападнеме од почетокот и ќе играме офанзивно

Тренерот на Розенборг: Ќе нападнеме од почетокот и ќе играме офанзивно

четврток, 07 декември 2017, 10:56ч.   |   Z.H.

 Вардар утревечер против Розенборг го игра последниот европски натпревар оваа сезона. Иако резултатскиот значај е во втор план, бидејќи двете екипи ги загубија шансите за пласман во пролетните нокаут-натпревари, сепак до двата табори најавуваат игра на победа.

 
Тренерот на Розенборг, Ингебритсен ветува офанзивен фудбал во текот на целиот меч.
 
„Вардар не е лесен противник. Тие ги елиминираа Малме и Фенербахче и сигурно утре не очекува тежок натпревар. Но, ние сме подготвени, на навивачите можам да им ветам дека ќе нападнеме од самиот почеток и ќе играме офанзивно“, изјави тренерот Ингебритсен.
 
 
Натпреварот ќе започне утре од 21.05 часот на „Филип втори“ и е 12. натпревар на Вардар во Европа оваа сезона. 

© ЖУРНАЛ    ~84,28

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.