МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Спорт
Конте казнет со осум илјади фунти

Конте казнет со осум илјади фунти

четврток, 07 декември 2017, 10:55ч.   |   Z.H.

 Менаџерот на Челси Антонио Конте, доби парична казна од осум илјади фунти, поради исклучувањето на натпреварот со Свонси.

 
Италијанецот незадоволен од една одлука на судијата Нил Сворбик бурно реагираше, поради што судијата го исклучи од натпреварот. Остатокот од натпреварот Конте го следеше од трибините.
 
По натпреварот Конте се извини, межѓутоа Фудбалската асоцијација на Англија реши да го казни.
 
Челси по 15 кол во Премиер лигата има 32 бода и се наоѓа на третата позиција. Викдендов „сините“ на Конте ќе играат против Вест Хем.

© ЖУРНАЛ    ~72,24

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.