МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Спорт
Фиго ги откри своите фаворити за освојување на Мундијалот

Фиго ги откри своите фаворити за освојување на Мундијалот

четврток, 07 декември 2017, 11:13ч.   |   Z.H.

 Легендарниот португалски фудбалер Луис Фиго го анализираше предстојното Светско првенство кое на програмата е следната година во Русија.

 
Фиго кој денес работи како советник во УЕФА, низ својата кариера имаше прилика на неколку наврати да игра на Светско првенство и ова натпреварување не му е непознато, а говорејќи за фаворитите издвои две репрезентации.
 
„Португалија и Шпанија со сигурност се фаворите, не само во групата, туку на цело натпреварување. Но сепка, не смее да се заборави дека има екипи кои може да направат изненадување. Без најмал сомнеж, Португалија ја доби една од најтешките групи, но тие исто така ја имат една од најдобрите екипи на денешницата и мотивација која може и тоа како да влијае“, изјави Фиго.
 
 
Инаку, Португалија и Шпанија се сместени во иста група, Б каде што се Мароко и Иран.

© ЖУРНАЛ    ~79,27

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.