Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

При проблеми со цисти направете ја оваа билна мешавина

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Здравје

При проблеми со цисти направете ја оваа билна мешавина
caj_3.jpg

Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви помогне да го решите овој проблем.

Потребно е да направите мешавина од сушен цвет од невен и ајдучка трева кои лесно ќе ги набавите во најблиската билна аптека.

Состојки:

– 100 гр сушен цвет од невен

– 100 гр ајдучка трева

Подготовка: Откако ќе ги помешате овие две билки во сад земете една кафена лажица од мешавината од билки и прелијте ја со 250 топла, но не зовриена вода. Оставете го чајот да отстои 10 минути, процедете и пијте го секое утро во текот на шест недели без прекин.

 06.12.2017, 15:27  | L.E. | 134

 

© ZURNAL.mk

 Здравје 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17818
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.