МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Xроника
Украден пиштол од автомобил на охриѓанец

Украден пиштол од автомобил на охриѓанец

среда, 06 декември 2017, 13:19ч.   |   L.E.

Охрид, 6 декември- Украден пиштол и рамка со куршуми од фиока на автомобил во охридко.

Во соопштение од МВР се вели дека вчера во 10,00 часот во полициската станица во Охрид, 45- годишниот М.Ѓ пријавил дека во периодот од 01 до 05.12.2017 година во времето од 9 часот до 09 часот и 15 минути на подрачјето на Охрид и Струга, од неговото патничко моторно возило „Волво“ со охридски регистерски таблици непознат сторител од фиока во предниот дел на возилото одзел пиштол марка „ЦЗ 99“ и една рамка со 15 куршуми, како и една црна кожна торбичка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на кривичното дело.

© ЖУРНАЛ    ~163,55

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
ВИДЕО: Страотни снимки од БМВ-то кое удри во столб под стоковна куќа „Мост
23-годишно момче пронајдено мртво во хотел кај Качанички пат
Ограбена обложувачница во Маџари, вработената го испланирала грабежот
Четири лица уапсени на аеродромот во Охрид
Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Циментара
71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.