МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Занимиливости
Дами, бидете поинакви и подарете пура

Дами, бидете поинакви и подарете пура

среда, 06 декември 2017, 00:17ч.   |   B.M.

Доколку и вие спаѓате во оние жени што се соочуваат со проблем при купување подарок за вашиот партнер, или друга сакана личност, ве предизвикуваме да бидете поинакви.

Во пресрет на празниците на виното и љубовта, одберете пура. Тоа ќе биде подарок кој вашата сакана личност ќе го памети долго. Наместо стандардните подароци, одберете пури кои ги слават пријателството, среќата, страста и љубовта.

Не знаете како да изберете соодветна пура? Дури и да не знаете ништо за пурите, само неколку совети можат да ви помогнат да изберете добра и пред сè квалитетна пура. Правилото дека најскапото е најдобро не важи баш секогаш, па затоа одберете квалитет и бидете сигурни дека со овој подарок ќе направите некој навистина среќен.

1972258_459095590860837_956924508_n

Доколку ви се допадна овој предлог и се прашувавте каде можете да најдете таков подарок, упатете се во строгиот центар на Скопје до продавницата LGA, каде го имате на располагање најширокиот избор на пури. Ако  имате било какво прашање во врска со пурите, побарајте одговор од продажните лица. Искусните продавачи  ќе бидат во можност да ви ги дадат сите подетални информации за состојките на пурите.  За почеток еве неколку основни и корисни совети од LGA:

LGA1

Доколку не сте сигурни колку пуши вашата посилна половина, одберете подолга пура. Долгите пури даваат поинакво задоволство и можат да бидат одличен избор за почетници. Ако пак, вашиот пријател е искусен и редовен пушач, изберете ги пурите со поголем дијаметар. Тие имаат побогат вкус и искусните пушачи ќе го ценат тоа.

А за новите пушачи пак, барајте пура со средна големина и со светлокафена боја, бидејќи оние со темна боја се со посилен вкус.

© ЖУРНАЛ    ~270,90

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Викендичка под земја полна со вино
Швеѓанка јаде 15 тегли Нутела месечно за да постигне светски рекорд
Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари на аукција во Њујорк
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.