МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Крсто Мукоски пуштен да се брани од слобода
Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на Фејсбук за жртвите од пожарот во ..
Здравје
Магичен чај: Го чисти вашето тело и лекува дури 50 различни болести!

Магичен чај: Го чисти вашето тело и лекува дури 50 различни болести!

вторник, 05 декември 2017, 12:30ч.   |   L.E.

Истражувањата потврдија дека овој чај има исклучителна улога во решавањето на многу здравствени проблеми.

Главната состојка е куркумата, која има важна улога во детоксикацијата која го забавува процесот на стареење. Истражувањата потврдија дека овој чај има исклучителна улога во решавањето на многу здравствени проблеми. Тој има позитивен ефект во случаевите со деменција или рак. Со помош на овој чај исто така се лекуваат мачнини и други стомачни тешкотии.

Ова се само некои од потенцијалните бенефити кои ги донесува овој чај, а се верува и дека може да се користи за лекување на дури 50 различни здравствени проблеми.

Еве како можете да го направите овој неверојатен и природен напиток:

– 1/6 лажичка куркума

– половина лажица мелен цимет

– половина чаша млеко

– малку мед

– прстофат кардамон

– половина лажица рендан ѓумбир

Подготовка:

Помешајте ги сите состојки и тогаш посипете ги со 500 мл зовриена вода. Додека мешате, можете да додадете малку топло млеко.

Употреба:

Испијте ја подготвената количина одеднаш.

© ЖУРНАЛ    ~191,67

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Како старее човечкиот организам?
Истражување: Прекумерна употреба на Бруфен предизвикува губење на слухот кај жените
МЗ: Нема опасност од појава на „мајмунски сипаници“
Абортус ќе може да се изврши и со таблети
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.