МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Здравје
Една чаша од овој напиток пред спиење ќе ги согори масните наслаги околу стомакот

Една чаша од овој напиток пред спиење ќе ги согори масните наслаги околу стомакот

вторник, 05 декември 2017, 12:28ч.   |   L.E.

Овој напиток е лесен за подготовка и се докажа како ефикасен во донесувањето на одлични резултати за кратко време доколку го консумирате редовно.

Доколку имате сало на стомакот, не очајувајте, постои напиток кој можете сами да го направите и да го постигнете посакуваниот изглед.

За време на спиењето вашиот метаболизам работи побавно отколку кога сте будни. Токму поентата на овој напиток е да го забрза метаботлизмот и да ги согори калориите додека спиете.

За напитокот ви се потребни следните состојки:

– 1 краставица

– малку магдонос

– 1 лимон

– 1 лажца рендар ѓумбир

– 1 лажица сок од алое вера

– половина чаша вода

Спојте ги сите состојки и консумирајте го овој напиток пред да заминете на спиење.

Секогаш на менито имајте ја краставицата доколку сакате да го намалите стомакот. Покрај тоа што е освежувачка, таа поседува многу вода, влакна и има мал број на калории.

И магдоносот има малку калории а полн е со антиоксиданси и поседува мноштво други витамини и минерали кои помагаат вишокот вода во организамот да не се задржува долго.

© ЖУРНАЛ    ~113,39

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Како старее човечкиот организам?
Истражување: Прекумерна употреба на Бруфен предизвикува губење на слухот кај жените
МЗ: Нема опасност од појава на „мајмунски сипаници“
Абортус ќе може да се изврши и со таблети
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.