Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Неверојатно: Жена е во брак со 5 мажи и што е најчудно сите тие се браќа

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Занимиливости

Неверојатно: Жена е во брак со 5 мажи и што е најчудно сите тие се браќа
rajo-verma-1452015733-76792-768x502-696x455_1-158040.jpg

 Девојка од Индија на 21 годишна возраст е во брак со 5 мажи и што е најчудно сите тие се браќа. Заедно живеат во една соба односно колиба. Ноќите ги поминува секоја вечер со еден од нив, од најстариот до најмладиот како што доаѓа редот. За сега овој шесточлен брак има едно дете. И самата е свесна во каков брак влегла и кажува дека е среќна со 5 мажи кој се грижат за неа и нејзиното дете. Најбитно е дека никогаш не се плаши од глад.

 27.12.2017, 16:01  | Z.H. | 135

 

© ZURNAL.mk

 Занимиливости 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

5319
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.