МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Регион
Мајката починала на пораѓај, но штотуку роденото синче ја вратило во живот!

Мајката починала на пораѓај, но штотуку роденото синче ја вратило во живот!

понеделник, 18 декември 2017, 16:16ч.   |   Z.H.

 Мајките би направиле се за своите деца, но оваа мајка го направила невозможното.

Добро е познато дека раѓањето на детето е чудо, а понекогаш и породувањето се претвора во феномен. Едно такво чудо се случи токму пред една година во болница во Хонг Конг, каде што мајката не издржа и умре откако роди здраво момче.
 
Според лекарите кои присуствувале на пораѓајот, по раѓање на момчето, жената одеднаш починала. Никој не знаел што ја предизвикало нејзината смрт и пробувале на сите начини да ја оживеат. Па дури и нејзиниот син.
 
Она што новороденчето го направило може да се нарече чудо. Имено, како што пренесува NTD телевизијата од  Њујорк, момчето ја ставило раката на челото на својата мајка и плачело на уво.
 
По некое време жената ги отворила очите. Се чини дека неговиот плач ја вратил од мртвите. Откако ги отворила очите, успеала да го поздрави својот син за прв пат.

© ЖУРНАЛ    ~117,39

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Уште еден чин во циничната игра за Косово
Србите бараат Европа да го вклучи алармот за она што е најавено за Нова година
Косовска делегација непоканета влета во ОН, а Тачи дури и се сретна со Трамп
Вучиќ за Ројтерс: Ако потпишеме договор со Приштина, ќе мора да добиеме гаранции за влез во ЕУ во 2025
ЉУБОВНА ДРАМА: Скокнал од 13 кат по караница со девојката
СКАПО ПЛАТИЈА ЗА ШЕГА НА ПЛАЖА: Завршија во затворска ќелија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.