Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Двајца тетовци се здобиле со тешки повреди во сообраќајка

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Црна хроника

Двајца тетовци се здобиле со тешки повреди во сообраќајка
R5mW5-.jpg

 Сообраќајна несреќа се случила на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во близина на село Слатино.

 
Во несреќата учевствувале патничко возило „Сеат кордоба“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од К.Б. (23) од Долно Палчиште, тетовско и патничко возило „Ауди А4“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Ф. (32) од село Одри, тетовско.
 
Во незгодата, возачот А.Ф. и двајца сопатници од возилото „Ауди“ се здобиле со тешки телесни повреди, а возачот на возилото „Сеат Кордоба“ и другите четири сопатници од возилото „Ауди“ се здобиле со телесни повреди.
 
По укажаната лекарска помош во тетовската клиничка болница, сите повредени биле пуштени на домашно лекување. Увид на местото нанастанот извршила екипа од СВР Тетово.
 18.12.2017, 16:12  | Z.H. | 45

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

269
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.