Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Кривична пријава за жител на Куманово, ги запалил влезната врата и автомобилот на неговиот сосед

Великов Петков: Бугарија ја поддржува Македонија за влез во ЕУ
Средба меѓу Ципрас и Заев во Давос
Законот за јазици е пред Иванов - Внимателно ќе решава за вето
Донесениот Закон за јазиците предвидува двојазични униформи, печати, поштенски марки,..

Црна хроника

Кривична пријава за жител на Куманово, ги запалил влезната врата и автомобилот на неговиот сосед
avtomobil-pozar-gori.jpg

 Кривична пријава е поднесена против П.Ј. (61) од Куманово откако со бензин ги полеал и запалил влезните врати од куќата на соседот и неговото возило.

 
На 10 ноември годинава околу 21 часот на улицата „Ѓорче Петров“, откако претходно земал два литри бензин, отишол во куќата на неговиот сосед Т.К. со кого претходно имал физичка пресметка, по што со бензин ги испрскал влезните врати од куќата и ги запалил, а потоа го испрскал и возилото „Југо“ во пределот на хаубата и го запалил.
 18.12.2017, 16:14  | Z.H. | 27

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

44722
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.