Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Таравари за Нова: Нема преговори за министерското место веќе две недели

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Македонија

Таравари за Нова: Нема преговори за министерското место веќе две недели
Arben-Taravari.jpg

Нема конечна одлука кој ќе биде новиот министер за здравство. Таква информација не стигнала до коалициониот парнер Алијансата на Албанците, ниту пак со нив било преговарано во последните две недели за ова, јави Нова повикуваќи се на информции од партијата на Села.

И покрај информацијата во јавноста дека неврохирургот Венко Филипче ќе седне во министерската фотеља, а Алијансата на Албанците треба да го земе заменичкото место во здравството, од партијата велат дека таква понуда до нив не стигнала. Арбен Таравари кој го заменува Зијадин Села додека престојува во САД, за НОВА потврди дека немало ниту преговори, ниту средба за ова во последните две недели
 

 17.12.2017, 23:06  | B.M. | 88

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

273
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.