Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Уљукаев осуден на осум години затвор

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Свет

Уљукаев осуден на осум години затвор
aleksej-uljukaev.jpg

 Поранешниот руски министер за економија Алексеј Уљукаев осуден е денеска на осум години затвор поради примање мито вредно два милиони долари.

 
Судот побара од него и плаќање парична казна од 2,2 милиона долари.
 
Судот утврди дека Уљукаев лично зел мито од Игор Сечин, извршен директор на енергетскиот гигант Росњефт.
 15.12.2017, 16:09  | Z.H. | 48

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

4978
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.