МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Свет
Во Романија и во Шпанија уапсени се 11 лица за трговија со жени

Во Романија и во Шпанија уапсени се 11 лица за трговија со жени

петок, 15 декември 2017, 16:19ч.   |   Z.H.

 Во Шпанија и во Романија се уапсени 11 лица поради сомнение дека организирале трговија со жени за сексуална експлоатација во Мадрид, додека девет Романки, жртви на таа група се идентификувани и згрижени, соопшти денеска Интерлоп.

 
Истрагата за случајот е започната во септември откако шпанската полиција добила пријава од една Романка, која посочила дека пред неколку месеци нејзиниот дечко ја регрутирала.
 
Меѓутоа, кога пристигнала во Мадрид била принудена на проституција, а истрагата, како што наведе Интерлоп, покажала дека позади тоа стои организираната група,
 
При извршувањето на претрес во домовите на криминалците во Романија и Шпанија, запленети се голем број документи, пари и скапи возила.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Единаесетмесечно бебе почина во авион
Таткото на Америка во лисици
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Петмина застрелани , меѓу нив и девојче во престрелка во САД (ВИДЕО)
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.