МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори
Кувелис: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент
Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од..
Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“
Спорт
„Марка“ тврди: Барса ја носи ѕвездата на Јунајтед за 0 евра!

„Марка“ тврди: Барса ја носи ѕвездата на Јунајтед за 0 евра!

петок, 15 декември 2017, 14:39ч.   |   Z.H.

 Еминентниот весник „Марка“ пренесува дека Барселона е силно заинтересирана во своите редови да го донесе играчот на Манчестер Јунајтед, Дени Блинд и веќе работи на тоа.

 
Холанѓанецот оваа сезона кај Мурињо добива многу мала минутажа и не е задоволен од својот статус, па на крајот на сезоната готово сигурно ќе ја промени средината.
 
Договотот на Блинд со „црвените ѓаволи“ истекува на крајот на сезоната, а нема никакви најави дека двете страни имаат желба да ја продолжат соравотката.
 
Барселона сака да ја искористи таквата ситуација и да го донесе Холанѓанецот на „Камп Ноу“ без обештетување следното лето.
 
Каталонците веќе стапиле во контакт со неговиот агент, а тренерот Валверде дал зелено светло за трансферот бидејќи станува збор за поливалентен играч кој може да игра и во одбраната и во средниот ред.

© ЖУРНАЛ    ~78,26

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.